Odhaľte tajomstvo rajeckých včeličiek

Príďte zažiť čaro rajeckej prírody a spoznajte čarovný svet včiel. Naučte sa s naším včelárom všetko o ich živote, usilovnej práci a ochutnajte sladučký med priamo z Rajeckej doliny.

Kde sú včely, tam je voda najčistejšia

Aj preto bzučia v okolí nášho prameňa celé mračná včielok hľadajúc sladučké hlávky lúčnych kvetov. Pre svoj život potrebujú nielen nektár, ale aj čistú vodu, vďaka ktorej pre nás vyrábajú ten najlepší zlatistý med.

Usilovné včely vodárky

Bez čerstvých kvapiek vody by sa neobišla ani jedna včielka. Do úľa ju z prameňa, kvapiek listov či kvetov neprestajne nosia včely vodárky, ktorým slúži ako zdroj tekutej potravy pre plod a v horúcich obdobiach na ochladzovanie úľov pre udržanie ideálnej teploty a ochranu pred prehriatím.

Chránime čistotu prameňa

Včielky sú pre prírodu v Rajeckej doline nesmierne dôležité. Aby sa nám z doliny nikdy nestratili, musíme sa starať o čistotu nášho prameňa, prírody a dostatok kvalitnej vody pre ich život. Pridajte sa tento rok k nám a odhaľte spolu so včelárom tajomstvo včiel a kúzla nášho prameňa.

Náš včelár: Ladislav Balvan

Rajecké včielky sa stali pre včelára Lacka nielen záľubou, ale aj vysnívanou prácou. Stará sa s láskou o dvadsať úľov a pestuje ovocné stromy, aby mali včely vždy dostatok nektáru. Vedie včelársky krúžok a odovzdáva svoje cenné skúsenosti mladým včelárom.

Čo sa naučíte o včelách?

Zažite aj vy čaro rajeckej prírody a naučte sa so včelárom viac o fascinujúcom svete našich včiel. V Rajeckej doline vás čaká deň plný zaujímavých aktivít.

Zažite kúzelný deň s včielkami v Rajeckej doline

Nechajte nám váš e-mail a rezervujte si miesto v našom včelárskom tíme. O presnom termíne vás budeme informovať ako prvých. Neváhajte dlho, počet miest je limitovaný.

Ďakujeme. Vaša rezervácia bola úspešne vytvorená.